| مرکز و سالن خدمات ماساژ، اسپا، حمام سنتی و گرمابه | ماساژور غرب تهران

انواع ماساژ برای دیسک کمر

در این مقاله می خواهیم به بررسی ماساژ برای دیسک کمر بپردازیم

به طور معمول، اکثر مردم در مقطعی از زندگی خود به دلیل بیماری دیسک یا عوامل دیگر کمردرد را تجربه می کنند.

مشکلات مختلف کمر، از جمله مشکلات دیسک در ناحیه کمر، با ماساژ درمانی قابل حل است.

ماساژ درمانی شامل تکنیک های مختلفی است که در آن فیزیوتراپیست عضلات و سایر بافت های نرم بدن را فشار داده و مالش می دهد.

ماساژ درمانی دیسک کمر شامل تغییر موقعیت عضلات و سایر بافت های بدن است.

امروزه با گذشت زمان مردم بیشتر و بیشتر از فواید ماساژ آگاه می شوند و به سمت ماساژ برای دیسک کمر می روند.

نظرسنجی انجام شده در ژوئن 2001 توسط انجمن ماساژ آمریکا نشان می دهد که تعداد افرادی که از ماساژ برای درمان دردهای مختلف خود استفاده می کنند در مقایسه با چهار سال قبل دو برابر شده است.

علاوه بر این، یک مطالعه ماساژ در سال 2001 که توسط موسسه تحقیقات ماساژ دانشگاه میامی انجام شد، نشان داد که ماساژ می تواند به کاهش کمردرد، اضطراب و استرس و بهبود خواب کمک کند.

انواع ماساژ برای دیسک کمر

نوع ماساژ بستگی به اهداف و نیازهای شما دارد زیرا انواع مختلفی از ماساژ درمانی وجود دارد. بسته به شکایت شما، متخصص ماساژ استفاده از یک نوع ماساژ خاص یا ترکیبی از چندین روش را به شما پیشنهاد می دهد. ما خواهیم کرد:

از موارد مهم برای بهبود دیسک کمر:  حمام ترکی

ریلکس کردن یا ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی مجموعه‌ای از تکنیک‌های ماساژ درمانی است که می‌تواند به کاهش اسپاسم عضلانی کمک کند و شامل فشردن آرام عضلات روی سطح بدن است. این نوع ماساژ استرس و ناراحتی شما را کاهش می دهد و می تواند برای درمان درد گردن، کمر و شانه استفاده شود.

 

ماساژ با سنگ داغ

ماساژ با سنگ داغ

در این ماساژ ممکن است از سنگ های گرم شده برای افزایش گردش خون و آرامش عضلات استفاده شود.

ماساژ بافت عمیق

این نوع ماساژ را می توان همراه با ماساژ سوئدی برای رفع اسپاسم عضلانی در لایه های عمیق تر بدن و در بافت همبند گردن و بالای کمر استفاده کرد.

این ماساژ فشار عمیق تری به لایه های عضلانی بدن وارد می کند. این نوع ماساژ با هدف رهاسازی نقاط محدود شده یا بافت های آسیب دیده بدن که باعث درد کمر، گردن و شانه می شود، انجام می شود.

بنابراین می توان از این نوع ماساژ برای درمان کمردرد، گردن درد و … استفاده کرد.

درمان نقطه متحرک

با این نوع ماساژ، فشار مداوم و یکنواخت می تواند اسپاسم عضلانی بدن را برطرف کرده و گردش خون را در نواحی تحت درمان بهبود بخشد. نقاط یا گره های خاص در عضلات معمولا باعث درد می شوند. در این نوع ماساژ سعی می کنیم این نقاط را رها و باز کنیم.

ماساژ شیانسو

شیانسو نوعی ماساژ ژاپنی است که در آن ماساژور از وزن خود برای اعمال فشار فزاینده به نقاطی از بدن که در طب چینی مهم هستند استفاده می کند.

در این حالت، فیزیوتراپیست شبکه وریدی بدن را که منبع آن است مالش یا لمس می کند. جریان انرژی احساس بهتری در بدن بیمار ایجاد می کند و به بیمار انرژی جدیدی می دهد.

انواع دیگری از ماساژ درمانی وجود دارد که هر کدام از این روش ها مزایای خاص خود را دارند. برای انتخاب روش درمانی مناسب برای ماساژ دیسک بین مهره ای، حتما با فیزیوتراپیست خود مشورت کنید.

پس از چند جلسه ماساژ درمانی، متوجه خواهید شد که چگونه ماساژ می تواند احساس راحتی بیشتری داشته باشد و درد شما را تسکین دهد.

برای انتخاب بهترین روش ماساژ درمانی و فشار برای بدن باید موارد زیر را در نظر گرفت:

  1. علائم فیزیکی بیمار
  2. زمینه بیماری
  3. با معاینه نواحی دردناک یا حساس وضعیت بیمار را ارزیابی کنید

چه نوع ماساژی برای دیسک کمر انتخاب می شود؟

اکثر بیماران مبتلا به دیسک کمر از خود می پرسند که چه نوع ماساژی باید برای تسکین کمردرد استفاده شود. پزشکان به طور کلی ماساژ سوئدی را برای افزایش جریان خون و تسکین درد توصیه می کنند.

ماساژ سوئدی برای افرادی که دچار سکته مغزی شده اند و نمی توانند زانوی خود را حرکت دهند نیز مفید است و تنها برای ماساژ برای دیسک کمر نیست.

فیزیوتراپیست ها ماساژ عصبی عضلانی را برای درمان درد در نواحی خاص، مانند زمانی که بر عضلات کمر فشار وارد می شود، توصیه می کنند.

این نوع ماساژ شامل فشار هدفمند به مدت 30 ثانیه بر روی نواحی اسپاسم عضلانی است.

اگرچه این ماساژ دردناک است، اما پس از یک تا سه روز متوجه خواهید شد که درد شما تسکین یافته و پس از یک تا دو هفته درد دیسک کمر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد پس یادتان باشد این ماساژ برای دیسک کمر یکی از موارد مهم است.

روش ماساژ برای دیسک کمر

در حین ماساژ برای دیسک کمر، بیمار معمولا روی تخت دراز می کشد و لباس راحتی می پوشد.

متخصص ماساژ از روغن یا لوسیون برای کاهش اصطکاک دست خود با پوست بیمار استفاده می کند. گاهی اوقات بیمار روی صندلی می نشیند. جلسات ماساژ درمانی می تواند کوتاه یا نسبتا طولانی باشد.

انواع تکنیک ماساژ دیسک کمر

روی تخت دراز بکشید و پشتتان به سقف باشد.

2 دایره را انتخاب کنید و آنها را رول کنید. سپس آنها را زیر پیشانی و پاهای خود قرار دهید. (در این مورد از دیگران کمک بگیرید).

از ماساژور بخواهید که دستانش را در روغن فرو کند، سپس ستون فقرات شما را بمالد، سپس دستانش را روی شانه‌هایتان به صورت دورانی حرکت دهید.

عضلات سر، شانه و گردن را با انگشتان خود به مدت دو دقیقه ماساژ دهید.

به آرامی عضلات پشت خود را با انگشتان خود به سمت بالا بکشید. این حرکت را ۲ تا ۳ بار برای هر عضله تکرار کنید. حرکات جانبی شانه نیز باید انجام شود.

انگشتان خود را به هم فشار دهید و عضلات پشت را از اسپاسم و اسپاسم خلاص کنید. مراقب باشید فشار زیادی وارد نکنید.

به آرامی عضلات شانه خود را با انگشت شست و نوک انگشتان ماساژ دهید. فشار اعمال شده باید بسیار ملایم باشد.

انگشتان شست خود را در دو طرف ستون فقرات قرار دهید و از پایین گردن به سمت کمر حرکت کنید.

در پایان دوباره جمله اول را تکرار کنید.

انجام صحیح این تکنیک بسیار مهم است. پس به هیچ وجه این کار را توی خونه و تنها انجام ندهید. برای انجام این ماساژ به یک متخصص و فیزیوتراپ و مرکز درمانی مراجعه کنید.

فواید ماساژ برای دیسک کمر

از جمله فواید ماساژ درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهبود یا کاهش درد

ماساژ برای دیسک کمر با شل کردن عضلات و مفاصل، اسپاسم عضلانی را کاهش می دهد.

این کار باعث بهبود عملکرد مفاصل می شود. می توانید از ماساژ درمانی برای افزایش دامنه حرکتی مفصل ساکروایلیاک یا دنبالچه استفاده کنید.

برای این منظور عضلات گلوتئال ماساژ داده شده و بافت اطراف آن تسکین می یابد. ماساژ کمر می تواند تسکین زیادی از درد مزمن بیمار ارائه دهد.

چه درد مزمن در این مورد به دلیل محدودیت حرکت در ستون فقرات، باسن یا دنده ها باشد یا اینکه درد به دلیل فشردگی عصب به دلیل اسپاسم عضلانی، بیماری یا اختلال عملکرد باشد، باید به دنبال ماساژ از فردی باشید که تجربه دارد.

در زمینه ماساژ پشت می تواند به رفع مشکلات مشاهده شده کمک کند.

آرام و شفا پیدا کردن

ماساژ برای دیسک کمر با سنگ داغ نقشی عمل محور در بهبود سلامت کلی فرد ایفا می کند. ماساژ منظم می تواند به آرامش بیشتر عضلات بدن کمک کند.

ماساژ درمانی فشار را کاهش می دهد، خواب را بهبود می بخشد، ترشح اندورفین را افزایش می دهد و رفاه را افزایش می دهد.

بدن شما پس از ماساژ درمانی بهتر عمل می کند زیرا ماساژ گردش خون را بهبود می بخشد و خون تازه و غنی از اکسیژن را به ماهیچه ها می رساند. علاوه بر این، مواد زائد متابولیک از اندام های داخلی بدن خارج می شوند.

افزایش انعطاف پذیری

ماساژ درمانی همچنین باعث افزایش انعطاف پذیری عضلات، شل شدن آنها و افزایش تحرک مفاصل می شود.

از جمله کاربرهای دیگر ماساژ درمانی

علاوه بر دیسک درمانی، ماساژ درمانی کاربردهای احتمالی دیگری نیز دارد. در زیر به چند کاربرد مهم ماساژ اشاره می کنیم:

گرفتگی عضلات در قسمت بالا یا پایین گردن یا کمر

کمردرد معمولاً در اثر اسپاسم عضلانی ناشی از بلند کردن اجسام سنگین، حرکات سریع یا افتادن از ارتفاع ایجاد می‌شود.

این درد شدید است و می تواند برای مدت طولانی به عنوان مثال چندین هفته ادامه یابد. یا پاره شده ناحیه اطراف عضلات ممکن است ملتهب شود.

در صورت بروز این التهاب، اسپاسم عضلات پشت و درد شدید در ناحیه کمر ایجاد می شود.

در این شرایط، حرکت دادن کمر بسیار دشوار می شود. علاوه بر این، احتمال حساسیت عضلات بالای کمر نیز وجود دارد که می تواند ناشی از ضعیف شدن یا آسیب دیدن این عضلات در اثر استفاده بیش از حد باشد.

کمر می تواند دلایل دیگری مانند اسپاسم عضلانی، آسیب های ورزشی یا تصادفات رانندگی داشته باشد. در این شرایط می توان از ماساژ درمانی برای از بین بردن اسپاسم یا التهاب و بهبود تحرک عضلات استفاده کرد.

آرتروز ستون فقرات

آرتریت نخاعی شکستگی غضروف بین مفاصل فاست در پشت ستون فقرات است. در این حالت، التهاب مفاصل فاست رخ می دهد و پیشرفت مشکل منجر به درد و اصطکاک در هنگام برخورد استخوان ها می شود.

ماساژ درمانی در حال بهبود است. گردش خون و کاهش فشار و اسپاسم عضلانی در تسکین درد آرتروز موثر است.

برای این کار باید با فردی که آموزش و تجربه لازم را در این زمینه دارد تماس بگیرید.

فیبرومیالژیا

این بیماری افراد مختلف را متفاوت تحت تاثیر قرار می دهد. علائم این بیماری معمولاً شامل درد، خشکی، کبودی یا مشکل در خوابیدن است.

در این بیماری‌ها، بیمار معمولاً در طول معاینات فیزیکی هم درد خنجری و هم درد را احساس می‌کند. درمان این درد را می توان به طور خاص درمان کرد و خشکی مفاصل را کاهش داد.

ماساژ برای دیسک کمر اغلب به بیمارانی توصیه می شود که قبل از شروع ماساژ یا سایر درمان ها، وضعیت خود را با پزشک یا فیزیوتراپ درمیان گذاشته اند.

سیاتیک

عصب سیاتیک طولانی ترین عصب بدن است و بنابراین می تواند باعث درد در ناحیه کمر یا پاها شود.

این درد در عرض دو ماه خود به خود فروکش می کند، اما با استفاده از تعدادی روش خاص، ماساژ درمانی می تواند تاثیر بسزایی در درمان درد عصب سیاتیک داشته باشد.

در آزمایشی، ماساژ درمانی بر روی 400 نفر به طور منظم و هر هفته انجام شد و مشاهده شد که ماساژ گیرندگان پس از ده هفته نتایج بهتری نسبت به قبل کسب کردند. داشته است.

اگر می خواهید بیشتر در مورد ماساژ سیاتیک بدانید به این مقاله مراجعه کنید. (روش ماساژ سیاتیک)

گردن درد

یکی از شایع ترین دردهای مفصلی، گردن درد است. گردن درد شدید می تواند برای مدت طولانی آزار دهنده باشد. اجازه ندهید گردن درد به یک مشکل جدی و دائمی برای شما تبدیل شود.

اگر گردن شما آسیب دیده و درد می کند، می توانید با ماساژ درمانی مقابله کنید. درد دیسک در ستون فقرات گردنی اغلب با کمردرد همراه است و علائم هر دو مشابه است.

علائم گردن درد شامل اسپاسم، سفتی، ناراحتی عضلانی، محدودیت حرکت مفاصل و سردرد است.

گردن درد می تواند به صورت ناگهانی و حاد یا به طور مداوم و مزمن رخ دهد. برای درمان می توانید به جای دارو از ماساژ درمانی استفاده کنید.

ترکیبی از تکنیک های انجام شده توسط فیزیوتراپیست در طول ماساژ درمانی به طور قابل توجهی به تسکین درد و بهبودی بیمار کمک می کند.

مواردی که می توان برای تسکین گردن درد استفاده کرد عبارتند از: ماساژ سوئدی، ماساژ عمیق عضلانی، درمان نقطه ماشه ای، ماساژ شیاتسو.

اگر این فعالیت چند بار در روز تکرار شود، اثرات ماساژ درمانی طولانی‌تر است. توجه داشته باشید که ماساژ عمیق عضلانی نباید در نواحی دردناک و متورم بدن استفاده شود زیرا ممکن است باعث آسیب به ناحیه مورد نظر شود.

ماساژ درمانی برای چه افرادی ممنوع است؟

ماساژ درمانی برای افراد زیر ممنوع است:

عوارض ماساژ درمانی

اگر ماساژ درمانی توسط فیزیوتراپیست آموزش دیده و با تجربه انجام شود و فرد اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهد، هیچ عارضه یا خطر جدی ایجاد نمی شود.

صدمات گزارش شده تاکنون در طول ماساژ درمانی بسیار جزئی بوده و خطر جدی وجود ندارد. درمان ممکن است درد، ناراحتی موقت، کبودی، تورم، حساسیت یا حساسیت به روغن ماساژ را برطرف کند.

علاوه بر درمان دیسک بین مهره ای می توان از روش های دیگری مانند داروهای شیمیایی و گیاهی و همچنین مداخلات جراحی نیز استفاده کرد. این روش ها شامل ماساژ برای دیسک کمر است که به شما در درمان دیسک و احساس درد کمتر کمک می کند.

قیمت ماساژ دیسک کمر

کسانی که دیسک کمر دارند اگر مشکل درمانی دارند حتما به پزشک مربوطه مراجعه کنند و تحت درمان قرار بگیرند.

اگر مشکل درمانی ندارند در ابتدا باید کار های زیر را انجام دهند:

قیمت ماساژ دیسک کمر در مجموعه ماساژ ماهور به صورت حرفه ای حرفه ای و منظم با تاکید 1 ساعت 650 هزار تومان می باشد.

اطلاعات تماس:

شماره تماس: 44718904 ، 44709438

آدرس: تهران، چیتگر، شهرک گلستان، خیابان امیر کبیر، شماره سیصد

خروج از نسخه موبایل