نحوه ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک غبغب

ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک غبغب
فهرست مطالب

در دنیای امروز، روش‌های مختلفی برای بهبود و تسریع درمان پس از عمل‌های زیبایی وجود دارد. یکی از این روش‌ها استفاده از ماساژ است. ماساژ می‌تواند به کاهش درد، تسریع در فرآیند ترمیم زخم و بهبود کلی حالت بیمار کمک کند. در این مقاله از مرکز ماساژ ماهور، به بررسی انواع ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک غبغب خواهیم پرداخت. از ماساژ دستی گرفته تا ماساژ با دستگاه و ماساژ لنفاوی، همه و همه در این مقاله بررسی خواهند شد.

انواع ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک غبغب

بعد از اتمام عمل ساکشن، برای بهبود نتایج، توصیه می‌شود از ماساژهای مختلف برای غبغب استفاده کنید. ماساژ دستی، ماساژ با دستگاه و ماساژ لنفاوی از انواع ماساژهایی هستند که می‌توانید پس از ساکشن غبغب انجام دهید. شما می‌توانید برای انجام این ماساژها به ماساژورهای حرفه‌ای مراجعه کنید، یا حتی در خانه خود این کار را انجام دهید. اما قبل از شروع ماساژ، مطمئن شوید که ماسور دارای مهارت لازم است. در غیر این صورت، ممکن است زخم‌های شما آسیب ببینند.

ماساژ بصورت دستی

حالا وقت آن رسیده که توضیح دهیم چگونه باید برای ماساژ پس از عمل اقدام کنید. اگرچه وظیفه متخصص است که در جلسات مشاوره قبل و بعد از عمل، نحوه انجام ماساژ را به شما آموزش دهد، اما ما نیز در این بخش چند نکته را برای شما ذکر می‌کنیم:

 • ابتدا باید پوست ناحیه غبغب را بدون فشار و به آرامی به سمت پایین ماساژ دهید.
 • بهترین شیوه ماساژ دادن، ماساژ با حرکات دایره‌ای است. شما باید بافت اطراف ناحیه درمان را با حرکات دایره‌ای ماساژ دهید. توجه داشته باشید که ماساژ نباید روی محل زخم انجام شود.
 • علاوه بر این، می‌توانید نشگون‌های بسیار کوچکی را در اطراف ناحیه عمل بگیرید تا بافت تحریک شده و مایعات به سرعت تخلیه شوند و در نتیجه سرعت ترمیم زخم‌ها افزایش یابد.
حتما بخوانید
ماساژ و افسردگی

ماساژ با دستگاه بعد از عمل لیپوماتیک غبغب

پس از انجام عمل ساکشن، شما می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های ماساژور متنوع، غبغب خود را ماساژ دهید. این دستگاه‌ها در انواع متفاوتی در بازار موجود هستند. برای ماساژ غبغب با دستگاه، باید دستگاهی را انتخاب کنید که بتوانید در آن سطح لرزش را تنظیم کنید. در برخی از دستگاه‌های ماساژور، گزینه ویبره بالا وجود دارد که ممکن است باعث آسیب شدید به ناحیه مورد ماساژ شود.

برای ماساژ دستگاهی غبغب، باید دستگاه را روی کمترین سطح لرزش تنظیم کنید. یکی از ویژگی‌های برجسته این نوع ماساژ، عدم نیاز به همراهی یا کمک فرد دیگری است. شما به تنهایی می‌توانید با این دستگاه، ماساژ خود را انجام دهید. باید دستگاه را به صورت حرکت دورانی آرام بر روی سطح غبغب حرکت دهید و هیچ فشاری روی این ناحیه وارد نکنید.

ماساژ لنفاوی

ماساژ لنفاوی بعد از عمل ساکشن غبغب بهترین گزینه برای بهبود و تسریع درمان است. این نوع ماساژ بر روی غدد لنفاوی انجام می‌شود و باعث کاهش سریع تورم ناشی از عمل می‌شود. با انجام این ماساژ، تمام خونابه‌ها و ترشحات بعد از عمل در قسمت‌های لنفاوی تخلیه خواهند شد.

پس از انجام ماساژ لنفاوی، تمامی مواد سمی از بدن خارج می‌شوند و با افزایش جریان خون، زخم‌ها در مدت زمان کوتاه‌تری ترمیم می‌شوند و محل زخم ناشی از عمل غبغب کاملاً محو خواهد شد.

این ماساژ با تقویت سیستم لنفاوی، به تسریع در فرآیند ترمیم زخم کمک می‌کند و باعث می‌شود تا بدن به سرعت به حالت طبیعی خود بازگردد. همچنین، با کاهش تورم و تسریع در فرآیند ترمیم، این ماساژ می‌تواند به کاهش درد و ناراحتی بعد از عمل کمک کند. در نهایت، ماساژ لنفاوی باعث بهبود کلی حالت بیمار و افزایش سرعت بازگشت به فعالیت‌های روزمره می‌شود.

حتما بخوانید
تناسب اندام برای ماسورهای حرفه‌ای

ماساژ غبغب بعد از عمل، چند دقیقه است؟

ماساژ غبغب بعد از عمل، چند دقیقه است؟

ماساژ غبغب بعد از عمل باید هر روز 20 دقیقه به مدت 3 هفته انجام شود. البته این مورد جنبه عمومی دارد و برای بررسی دقیق‌تر این مورد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

سوالات متداول

 1. چگونه ماساژ دستی غبغب را انجام دهیم؟
  ابتدا باید پوست ناحیه غبغب را بدون فشار و به آرامی به سمت پایین ماساژ دهید. بهترین شیوه ماساژ دادن، ماساژ با حرکات دایره‌ای است.
 2. چگونه ماساژ با دستگاه غبغب را انجام دهیم؟
  برای ماساژ دستگاهی غبغب، باید دستگاه را روی کمترین سطح لرزش تنظیم کنید. باید دستگاه را به صورت حرکت دورانی آرام بر روی سطح غبغب حرکت دهید و هیچ فشاری روی این ناحیه وارد نکنید.
 3. چگونه ماساژ لنفاوی غبغب را انجام دهیم؟
  ماساژ لنفاوی بعد از عمل ساکشن غبغب بهترین گزینه برای بهبود و تسریع درمان است. این نوع ماساژ بر روی غدد لنفاوی انجام می‌شود و باعث کاهش سریع تورم ناشی از عمل می‌شود.
برای رزرو وقت بصورت تلفنی همین الان تماس بگیرید
تماس فوری با کارشناسان مرکز ماساژ ماهور

مطالبی که بهتر است بخوانید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف 100 هزار تومانی

اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید و تخفیف 100 هزار تومانی دریافت کنید.

کد تخفیف به صورت آنی برای شما ارسال میگردد.

مرکز ماساژ ماهور